Press

klasikaplus.cz | 25. 7. 2021

Operní ráj nad polenským Peklem.
Petr Nekoranec, Lada Bočková a Vincent Scalera v Polné

„Takříkajíc do kolen mě Lada Bočková dostala tím, jak se vyrovnala s natolik nadužívaným číslem, jakým je v rámci podobných koncertů árie Měsíčku na nebi hlubokém.“

liveinderoper.com | 22. 7. 2021

Agrippina – mit den Waffen einer Frau

„Mit dem dritten Sopran glänzt Lada Bočková in der Rolle des Nerone. Als Calisto griff sie nach den Sternen, in der Rolle des dicken, unbeliebten Adelssprosses darf sie sich sehr komödiantisch ausleben. Wie ein kleiner Kobold springt sie zwischen unselbstständigem Kind, Medienstar, verliebtem Bengel, zukünftigem Feuerteufel und schließlich Kaiser mit Lorbeerkranz. Die Arie Quando invita la donna l’amante wunderschön.“

ostravan.cz | 15. 1. 2021

Novoroční koncert Janáčkovy filharmonie: V rytmu valčíku, polky i strhujícího čardáše

„Straussovou partnerkou byla toho večera sopranistka Lada Bočková. Mladá, půvabná a talentovaná dáma se představila nejprve v árii Rosalindy Zvuky domova z operety Netopýr. A hned napoprvé dokázala, že operetní melodie jsou jejímu temperamentu velmi blízké. Příjemně svým medovým sopránem odlišila kontrastní pasáže, neztratila půdu pod nohama v artistních závěrech v nebezpečných výškách a přidala i šarmantní herecké gesto. Nijak zvlášť přehnané, a proto příjemné.“

classicpraha.cz | 04. 1. 2021

Lada Bočková je v Bonnu jako doma

Sólistka Theater Bonn na pár dní v Praze. Vyzpovídali jsme ji.

Hostem Marka Šulce bude sopranistka Lada Bočková. Premiéra pořadu se bude vysílat v úterý 5. 1. v 19,00. I. repríza v pátek 8. 1. v 22,00 a II. repríza v sobotu 9. 1. v 11,00.

opernglas.de | 1. 11. 2020

Bonn - La Calisto

„Bleibt noch die Titelpartie der Nymphe Calisto , die man dem neuen Ensemblemitglied Lada Bockova anvertraut hatte. Mit einstweilen noch zartem, aber ausnehmend schön timbrierten, flexiblen und farbenreichen Sopran, machte die bildhübsche junge Tschechin vom ersten Ton an nachhaltig auf sich aufmerksam - und zugleich neugierig auf weitere Aufgaben am Bonner Haus. Zumindest Gott Jupiter hebt sie zum Schluss schon einmal zu den Sternen.“

liveinderoper.com | 18. 10. 2020

Lada Bočková - a young opera star in the Bonn opera sky

''And what a privilege to get to know so many details about a young lady totally unknown to Bonners just three weeks ago. Here’s the soprano who rose to the stars in her debut. Maybe a good omen for Lada that she has sung at La Fenice in Venice. As the bird rises from the ashes, Lada is reaching out for more. The sky is the limit!”

opernmagazin.de | 12. 10. 2020

Metamorphosen – Barockoper „La Calisto“ in Bonn ein Publikumsrenner

''Die Seelenqualen Calistos werden von Lada Bočková ergreifend ausgedrückt. Mit ihrem elegant geführten Sopran ist sie das Opfer der Zudringlichkeit Jupiters, den sie als Mann abweist, dem sie aber in seiner Rolle als Diana, die sie nicht von der echten Diana unterscheiden kann, erliegt. Ihre Verwirrung, nachdem die echte Diana sie schroff abweist und aus ihrem Gefolge ausstößt ist herzergreifend.”

operaactual.com | 08. 10. 2020

Una 'Calisto' perfectamente conectada

Calisto era presentada como una pastora a merced de fuerzas superiores y Lada Bočková le daba el toque frágil, inocente y femenino con voz suave y atractiva.

freitag.de | 07. 10. 2020

#metoo anno 1651 in Venedig und bei Ovid

“Auch die 29jährige tschechische Opernsängerin Lada Bočková in der Titelrolle hinterlässt mit ihrem wandlungsfähigen Stimme und dem lebendigen und emotionalen Spiel einen bleibenden Eindruck. Wahrlich eine kurzweilige Sternstunde der Opernkunst.”

ga.de | 04. 10. 2020

La Calisto“: Kleine Oper, große Wirkung

“...Man hört die intensive Auseinandersetzung mit dem Stil des italienischen Barock, die Musik klingt lebendig und ist emotional packend. Das gilt auch für den Gesang. Lada Bockova führt mit wunderbar elegant geführter Sopranstimme in der Titelrolle ein Ensemble an...”

liveinderoper.com | 03. 10. 2020

Calisto - zu den Sternen

''Und natürlich La Calisto, die zunächst sittsame, dann verführte Titelheldin, die Sopranistin Lada Bočková in ihrem Debütmit dem sie sogleich die Augen, Ohren und Herzen der Bonner eroberte.''

operaplus.cz | 25. 06. 2020

Operní panorama Heleny Havlíkové

Lada Bočková, která má za sebou působení v operním studiu ve Spoletu, loňskou účast v pěvecké soutěži královny Sonji i postup do semifinále v Operalii a od podzimu ji čeká angažmá v Theater Bonn, se blýskla jásavou sopránovou špičkou v operetním valčíku Buongiorno a te, který na svém albu Ti adoro v roce 2003 proslavil Luciano Pavarotti, stejně píseň Cesara Andrey Bixia Vivere, jejíž radost z nádherného dne a života bez výčitek okořenila Bočková laškovným nadhledem frašky nad komedií lásky. V árii Deh vieni, non tardar z Figarovy svatby uplatnila nejen vyrovnanost legata, ale i ženské šibalství, se kterým Zuzana před schovaným Figarem předstírá, jak se těší na dostaveníčko s Hrabětem.

operaplus.cz | 17. 04. 2020

Jak se žije v časech koronaviru Ladě Bočkové

Naši mladou a velmi nadějnou sopranistku Ladu Bočkovou, stejně jako Petra Nekorance, zastihla zpráva o uzavření divadel před začátkem jejich společného koncertu ve Zlíně.

narodni-divadlo.cz | březen 2020

S Ladou Bočkovou a Borisem Prýglem o Mozartově Zaide

Dva mladí a úspěšní čeští sólisté – sopranistka LADA BOČKOVÁ a basba­rytonista BORIS PRÝGL – spolu vystoupí v koncertním provedení Mozartovy Zaide. Oběma je společná profesionalita a ambiciózní přístup, který jim v minulých letech vynesl například úspěch na mezinárodní pěvecké soutěži Plácida Dominga Operalia nebo debuty na českých i zahraničních operních scénách. Na jaře je budete mít příležitost vidět a slyšet na jevi­ šti Stavovského divadla, kde po boku zahraničních hostů vystoupí Lada Bočková v titulní roli a Boris Prýgl v roli prohnaného Allazima.

klasikaplus.cz | 07. 03. 2020

Březnové koncerty zlínské filharmonie

Hned dvakrát, ve středu 11. a čtvrtek 12. března, vystoupí ve Zlíně dva mladí představitelé nastupující pěvecké generace. Tenorista Petr Nekoranec, sólista Stuttgartské opery, a sopranistka Lada Bočková, která se od září 2020 stane novou členkou operního ansámblu Theater Bonn v Německu.

klasikaplus.cz | 08. 11. 2019

Mladé, krásné, talentované

“Nálada každé písně se jí zračila i ve výrazu tváře a gestech. Kromě toho sopranistka velmi pečlivě dbá na dokonalou výslovnost, takže posluchačům bylo jasné každé slovo. Cyklus zahrnuje osm písní, z nichž některé jsou skutečně kraťounké, takže je nutné provádět je v rámci celého cyklu, jinak by vyzněly poněkud výstředně. Lada Bočková s Martou Vaškovou přitom opravdu dovedou předat Nový Špalíček jako jeden živoucí organismus."

klasikaplus.cz | 24. 10. 2019

Svátky hudby po osmadvacáté

“Dalším francouzským skladatelem byl Charles Gounod. Árii Julie Je veux vivre z opery Romeo a Julie přednesla Lada Bočková. Její jasný, kulatý a nádherně znějící soprán je pro tuto árii jako stvořený. Bočková zvládala koloratury i vysoké tóny s neuvěřitelnou lehkostí, její hlas přímo zvonil, něžně hladil i dokázal být dramaticky vypjatý."

operaplus.cz | 06. 10. 2019

Písně Bohuslava Martinů v brněnských vilách

“Poslední koncert v 17 hodin se konal ve vile Tugendhat. Tady měli posluchači možnost slyšet výkon mladé sopranistky Lady Bočkové za klavírního doprovodu Marty Vaškové. Pěvkyně, která v současnosti sklízí úspěchy na zahraničních scénách, zde předvedla nejen skvěle ovládaný a příjemný, kulatý a přitom jasný soprán, ale zaujala především schopností se okamžitě vcítit do charakteru a nálady písně, kterou podávala jako krátký napínavý příběh s patřičným výrazem. 

newsumbriablog.wordpress.com | 07. 09. 2019

Re di Donne al Caio Melisso

“La vittima, Ivana, la citata Lada, ha saputo rappresentare il suo personaggio con credibile aderenza: la sua voce è anche’essa di qualità e merita, ovviamente, confronti migliori che non un microfono.”

rainews.it | 07. 09. 2019

La tragedia di Sarah Scazzi fra musica e parole

l delitto di Avetrana ed altri fatti di cronaca in una piece in scena al Teatro Lirico Sperimentale di Spoleto

idnes.cz | 26. 07. 2019

Domingova soutěž je jako pěvecká olympiáda, uvažuje Zdislava Bočková

Do pátečního finále se sice neprobojovala, přesto může být spokojená. Sopranistku Zdislavu Bočkovou jako jedinou Češku vybrali mezi čtyřicet účastníků letošní soutěže Plácida Dominga Operalia, v níž postoupila do semifinále.

klasikaplus.cz | 22. 07. 2019

Zdislava Bočková: Účast v Operalii není nějaký závod

Soutěž Operalia, která se v těchto dnech koná poprvé v Praze, založil v roce 1993 tenorista Plácido Domingo jako platformu pro mladé pěvce, aby jim pomohl nastartovat kariéru. Čtyři desítky soutěžících letošního sedmadvacátého ročníku se postupně utkají během dvou čtvrtfinálových kol a jednoho semifinále, deset finalistů pak zazpívá na koncertě 26. července. Orchestr Národního divadla na něm bude řídit sám Domingo. Jedinou českou účastnicí je Zdislava Bočková, v cizině většinou vystupující jako Lada Bočková.

ct24.ceskatelevize.cz | 22. 07. 2019

Je moje povinnost pomáhat pěvcům, aby se stávali hvězdami, říká Plácido Domingo

''Lada Bočková je skvělá, je to živel, může postoupit do semifinále i finále, je to skutečná umělkyně, můžete na ni být hrdí.''

casopisharmonie.cz | 20. 06. 2019

Pěvecký dvojrecitál v Ostravě: Krása lidských hlasů i čekání na přídavek, který se nekonal

''Petr NekoranecZdislava Bočková a William Kelley. Tři jména, na kterých stál středeční koncert Mezinárodního hudebního festivalu Leoše Janáčka. Písňový dvojrecitál na Janáčkově konzervatoři v Ostravě, kde vycházející hvězdy mladé pěvecké generace vystoupily, byl jedním z koncertů, které jsme nemohli propást.''

program.rozhlas.cz | 03. 06. 2019

Lada Bočková cestuje časem

''Sedmadvacetiletá sopranistka Zdislava Bočková o sobě dává vědět již několik let. Výčet jejích úspěchů na domácích i mezinárodních soutěžích by zabral možná polovinu této stránky. Za všechny jmenujme letošní finálovou účast ve vídeňské soutěži Hilde Zadek, odkud si přivezla zvláštní cenu, nebo loňské vítězství v interpretační soutěži České filharmonie. Získala též dvouleté angažmá v Itálii, hostovala v benátském Gran Teatro La Fenice.''

mhflj.cz | 07. 05. 2019

Programové změny: Lukáše Bařáka nahradí půvabná Zdislava Bočková

''Z důvodu nabídky na nastudování zahraniční produkce s několika následnými reprízami, nevystoupí na pěveckém dvojrecitálu 19. 6. Lukáš Bařák, ale nahradí jej talentovaná sopranistka Zdislava Bočková, jediná české finalistka soutěže Operalia Plácida Dominga v roce 2019.''

operaplus.cz | 30.03.2019

Česká filharmonie a finský bonus s Trulsem Mørkem

''Tak jsme poznali Zdislavu Bočkovou, mladou sopranistku z Brna s vazbou na Itálii svým vítězstvím v soutěži ve Spoletu. Na filharmonickém koncertě předvedla árie Wolfganga Amadea Mozarta Schon lacht der holde Frühling KV 580  (Již se usmívá půvabné jaro) a Ruhe sanft, mein holdes Leben(Něžně odpočívej, můj milý živote) z opery Zaide. Představila se jako pěvkyně čisté intonace, znělých výšek, lehké koloratury a kariérní naděje.''

klasikaplus.cz | 28.03.2019

Truls Mørk s Českou filharmonií – opulentní zvukové hody

''Středeční večer v pražském Rudolfinu zahájila hudba Wolfganga Amadea Mozarta. Dvě árie pro soprán a orchestr, Schon lacht der holde Frühling, KV 580 a Ruhe sanft, mein holdes Leben z opery Zaide, K 336b/344 zapěla s doprovodem České filharmonie a dirigenta Bena Gernona mladá operní pěvkyně, hvězda na vzestupu, Zdislava Bočková.''

klasikaplus.cz | 03.12.2018

Přední umělci a několik premiér – začíná hlavní program Dnů Bohuslava Martinů

''Hlavní program teď nabídne až do 19. prosince celkem osm koncertů, na kterých vystoupí výrazní čeští i zahraniční umělci, například Ivo Kahánek, Frank Peter Zimmermann a Česká filharmonie pod vedením Jakuba Hrůši, Wihanovo kvarteto nebo vítězky minulých ročníků Soutěže Nadace Bohuslava Martinů, sopranistka Zdislava Bočková a klarinetistka Anna Paulová.''

tuttoggi.info | 22.9.2018

Lirico Sperimentale, grande successo per la Violetta contemporanea de “La Traviata”

''Maliziosa, femminile e tragica allo stesso tempo la Violetta- Zdislava Bockova, una soprano dalla presenza scenica imperiosa. Una vocalità completamente adattata al modello verdiano del soprano lirico drammatico d’agilità. E poichè tutto ruota intorno a lei, la parte si trasforma in qualcosa di più di un semplice saggio finale. Diremmo una vera e propria iniziazione alle arti del bel canto, superata con una sicurezza da artista consumata.''

umbriaon.it | 04.7.2018

Spoleto61, Cenerentola incanta grandi e piccoli

Diario dal Festival: successo per l’opera del regista Andrea Stanisci. In campo il Teatro lirico sperimentale ‘A. Belli’...

ilmessaggero.it | 04.7.2018

Spoleto, Festival e Lirico insieme per aiutare le aree colpite dal sisma

SPOLETO - La prima volta al Festival dei Due Mondi del Teatro Lirico Sperimentale ha riempito il Teatro Romano, martedì sera, con la messa in scena della Cenerentola di Gioachino Rossini rielaborata per cembalo, pianoforte, fiati e cori da Mariachiara Grilli....

tuttoggi.info | 04.7.2018

Spoleto61, “Cenerentola” compie il miracolo | Rotto il tabù della collaborazione Festival- Lirico

Pubblico delle grandi occasioni al Romano | L’impegno del sindaco De Augustinis | Quando Menotti apprezzava i cantanti del Lirico

Brno.cz | 22.3.2018

Když máš potíže, vzdělaný kocour ti pomůže

I o tom bude opera Kocour v botách, kterou uvede v pátek 23. března Národní divadlo Brno. Hudbu složil český skladatel Jiří Teml, autoři libreta jsou Eliška Hrubá Toperczerová a Jan Tůma.

Teatro.it | 4.2.2018

Lui non vuole, lei non vuole, lo vogliono entrambi: “La vedova allegra”

A trent'anni giusti dalla precedente apparizione – protagonista allora Raina Kabaivanska – torna alla Fenice il capolavoro di Franz Lehár La vedova allegra. Ma torna in lingua originale – quindi come Die lustige witwe – ed in un nuovo allestimento coprodotto con l'Opera di Roma, imperniato su due enfants terribles del panorama musicale nostrano: Stefano Montanari per la direzione e Damiano Michieletto per la regia.

Le Salon Musical | 2.2.2018

Venezia: Una Lustige Witwe a tempo di Rock ’n Roll

Niente “Stasera faccio il parigin”, nessuna traccia di interpolazioni offenbachiane, dialoghi volgarucci assenti: finalmente è andata in scena Die lustige Witwe nell’originale in tedesco, non la Vedova allegra riveduta e corretta in salsa Lombardo & Ranzato, per altro autori di operette assai graziose ma perdenti al confronto con la tradizione viennese.

PERUGIATODAY | 08.11.2017

Il Teatro Lirico dell'Umbria sforna talenti: la brillante carriera di una giovane soprano, vincitrice del Concorso 2017

„Il Teatro Lirico Sperimentale di Spoleto forma talenti di sicure prospettive artistiche e professionali. Lo dimostra il percorso di questa giovane soprano, ora selezionata per un ruolo dal Teatro “La Fenice” di Venezia“.

umbria 24 | 1.11.2017

Da Praga a Spoleto, giovane soprano realizza il sogno: canterà a La Fenice

Bočková ha vinto il concorso del Lirico sperimentale e ora si prepara a calcare il palcoscenico veneziano: «Noi i migliori a scoprire talenti».

QuotidianodellUmbria.it | 31.10.2017

Il soprano Zdislava Bočková ne "La vedova allegra" di Franz Lehár

Queste le prime affermazioni di Zdislava Bočková, 26 anni, dopo aver ricevuto la notizia da Venezia e dal Teatro Lirico Sperimentale.

Opera+ | 6.6.2016

Studentské provedení Glucka, které bralo dech

Nebývá obvyklé, aby se v jednom dni uskutečnila premiéra operního představení a ve dni následujícím derniéra. Takovou anomálii zažili návštěvníci brněnského Divadla na Orlí o tomto víkendu, nicméně snad se ještě najde příležitost k dodatečným reprízám: inscenace Gluckova Orfea a Eurydiky by za to totiž určitě stála.

Contact

NACHTIGALL ARTISTS MANAGEMENT

 

Alena Kunertová | managing director

[email protected]

tel. +420 602 219 611

adress: Čerchovská 6, Praha 2, PSČ 120 00, CZ